Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Podsumowanie V kolejki

• autor: Admin, 2015-09-16 22:30

W piątej kolejce rozgrywek klasy A gospodarze wygrywali pięciokrotnie, a goście trzy razy. Nie padł ani jeden wynik remisowy. Strzelono 38 bramek (18 gospodarze i 20 goście) co daje średnią 4,75 gola na mecz. Najwięcej bramek  padło na boisku Jokera. W ośmiu spotkaniach sędziowie pokazali 22 żółte i 3 czerwone kartki. Liderem rozgrywek wciąż MKS Szczawno a na miejscach spadkowych bez zmian: Kalenica Jugów i Joker Jaczków. W klasyfikacji strzelców prowadzi: Bartosz Ogrodnik (Iskra) - 7 bramek. Tuż za nim z sześcioma trafieniami znajdują się Tomasz Czechura (MKS) oraz Mateusz Kałwak (Włókniarz).  Oto wyniki czwartej kolejki:

KALENICA - MKS (1:5)
Mecz autsajdera z liderem był o dziwo bardzo emocjonujący. Kalenica do przerwy wygrywała za Szczawnem 1:0(!!!) po golu Osińskiego w 24min. Po przerwie jednak goście wzięli się do roboty i zaaplikowali rywalom 5 bramek (Lewandowski, Gromniak, Szyszka oraz Kula x 2). Kalenica podobnie jak Joker wciąż bez zwycięstwa. MKS umocnił się na pozycji lidera wygrywając dwoje wszystkie dotychczasowe mecze.

HERBAPOL - WŁÓKNIARZ (0:7)
To była przysłowiowa "rzeź niewiniątek". Włókniarz od początku do końca przeważał w każdym elemencie gry i rozgromił rywala na trudnym terenie. Po dwa gole strzelili: Karkułowski, Kałwak i Kalka a jednego dołożył Kosior. Herbapol spadł na trzecie miejsce od końca natomiast Głuszyca awansowała o jedno miejsce i aktualnie znajduje się na pozycji 10.

GÓRNIK - CUKROWNIK (3:0)
Lekkie łatwe i przyjemne zwycięstwo Górnika po bramkach Siczka, Bejnarowicza i Pryka. Dzięki zwycięstwu Górnik awansował o trzy lokaty do góry (7miejsce), natomiast Cukrownik o jeden w dół na miejsce 13.

GRANIT - BIAŁY ORZEŁ (2:1)
Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem graczy z Roztoki. Do przerwy wynik remisowy 1:1 po golach Ziątka dla Mieroszowa i Ulanickiego dla Granitu. Po zmianie stron jedynego gola strzelił Królewicz, który zapewnił 3 punkty swojej drużynie. Szczególnie gorąco było w końcówce spotkania, kiedy to sędzie musiał posiłkować się czerwonymi kartkami dla obu zespołów. Granit powrócił na najniższy stopień podium a Biały orzeł spadł z 5. na 8 miejsce.

ISKRA - VENUS (4:0)
Cóż za genialna forma Iskry Witków, która odesłała kolejnego rywala z kwitkiem. Venus nie miał nic do powiedzenia w tym meczu a gole dla Iskry strzelali: Niemiec, Mastej, Ogrodnik i Kosiorowski. Witków wciąż na drugim miejscu natomiast Nowice spadają o trzy lokaty na miejsce 11.

WALIM - PUO (2:1)
Tak jak przewidywaliśmy, Walim postawił twarde warunki Wiśniowej i zgarnął całą meczową pulę. 2:0 do przerwy (Kozak i Kowal). W drugiej połowie jeszcze bramka samobójcza Cizo ale wynik nie zmienił się juzżdo końca. Bardzo ważne punkty Walimia pozwoliły awansować na miejsce 12. Puo po dobrym początku trochę spuściło z tonu ale zajmuje 5 bardzo dobre miejsce

CZARNI - ZIELONI (3:1)
Czarni byli faworytem i nie zawiedli. W pierwszej połowie bramki strzelali Łukasik oraz dwie Marszałek. Choć w drugiej połowie goście zdobyli gola kontaktowego za sprawą Jagły to wszystko na co było stać ten zespół w tym meczu. Czarni notują awans na pozycję 6. Zieloni spadają na pozycję 9.